Czyszczenie plastików samochodowych

Czyszczenie plastików samochodowych – Każdy plastik z czasem wyblaknie. Zmienia kolor na szary i nie wygląda już jak nowy. Możesz spróbować użyć do tego tanich kosmetyków samochodowych, ale zapewniamy, że efekt nie spełni Twoich oczekiwań lub będzie krótkotrwały.
 
Polecamy kosmetyki samochodowe dostępne w naszym sklepie, ponieważ oferujemy Państwu wyłącznie produkty bardzo wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Dzięki nim przy niewielkim wysiłku można szybko poprawić wygląd deski rozdzielczej, aby przywrócić jej głębię kolorów i oryginalny wygląd.

Czyszczenie plastików samochodowych

Przy czyszczeniu wnętrza auta plastiki zostaw na koniec 🙂 . Jeśli zaczniesz od impregnacji plastików to po odkurzaniu podłogi, dywaników kurz nagromadzi się ponownie! Przed czyszczeniem plastików warto również zadbać o czyste szyby. Może wydawać się to logiczne ale kolejność tutaj ma duże znaczenie. Chyba nie chcemy czyścić jednego elementu kilka razy 🙂
 
Pamiętaj:
 
  • Unikaj silnych środków nabłyszczających! Odbijające przez nie promienie słońca mogą oślepiać w słoneczny dzień.
  • Nie poleruj kierownicy ani dźwigni zmiany biegów – zbyt śliskie oznacza, że ​​ręce mogą się ślizgać co będzie wpływać na komfort jazdy;
  • Nie czyść wnętrza pojazdu w gorących lub słonecznych warunkach. Niektóre kosmetyki samochodowe są łatwopalne. Drugim minusem tej akcji są nieestetyczne smugi i zacieki.
 
Teraz już wiesz jak teraz musimy dowiedzieć się czym, i jakich preparatów użyć aby otrzymać jak najlepszy efekt.
czyszczenie-plastikow

Jak czyścić plastiki wewnątrz auta?

Sprzątanie zaczynamy oczywiście od oczyszczenia deski z kurzu i brudu (swoją drogą warto odkurzyć całe wnętrze, szczególnie podłogi i dywany, gdzie szybko gromadzi się piasek). Im mniej kurzu i roztoczy wdychamy na co dzień, tym lepiej dla nas. Następnie przychodzi czas na oczyszczenie plastiku z wcześniej nałożonych preparatów oraz z nikotyny i tłuszczu. Prawidłowa pielęgnacja tworzyw sztucznych to nie tylko patent na estetyczny wygląd czy „odmłodzenie” wnętrza pojazdu, ale także najlepsza ochrona przed słońcem i blaknięciem.
 
Po dokładnym oczyszczeniu plastików nadszedł czas, aby odpowiednio je  wypielęgnować, czyli nałożyć nowy impregnat. Dobre preparaty do pielęgnacji tworzyw sztucznych, np Autoland balsam do kokpitu aksamitny połysk, który nie tylko pokrywa plastik warstwą ochronną, ale również przywraca głęboki kolor. Ponadto nadaje ładny matowy lub satynowy wygląd, który podkreśla teksturę i chroni przed promieniowaniem UV.
autoland do czyszczenia skory

Jak konserwować plastiki w aucie?

Czyszczenie plastików samochodowych to za mało. Po oczyszczeniu z kurzu musimy zadbać o odpowiednią konserwację. Dzięki temu rzadziej będziemy musieli czyścić wnętrze. Dodatkowo zastosowanie odpowiednich preparatów uchroni plastik przed promieniami UV, zaparowaniem czy zmianą koloru.

Wiele środków czyszczących jest używanych jednocześnie do konserwacji, w tym balsamy, spraye. Preparat woskowy może pomóc przywrócić kolor plastiku i spowolni proces blaknięcia.

Regularne stosowanie ma ogromne znaczenie w konserwacji tworzyw sztucznych. Dobrym pomysłem jest czyszczenie kabiny przynajmniej raz w miesiącu. Stosowanie konserwantów w regularnych odstępach czasu stworzy odpowiednią warstwę ochronną.

Najlepsze kosmetyki samochodowe do pielęgnacji plastików.

Kosmetyki samochodowe powinny nie tylko czyścić, ale również chronić tworzywa przed matowieniem oraz działać antystatycznie.

Chyba nikt z nas nie lubi jeździć brudnym samochodem gdzie wszystko jest tłuste a deska rozdzielcza zmieniła kolor. Dla nas komfort jazdy jest ważny. Dlatego do sprzątania w zależności od deski rozdzielczej najodpowiedniej zaopatrzyć się w jakiś balsam, chusteczki czy plaka.

Warto zwrócić uwagę na właściwości tworzyw sztucznych wewnątrz pojazdu. Nie jest to obowiązkowe, ale dobrze jest wybrać osobne kosmetyki do powierzchni matowych i błyszczących.

Zawsze warto przed użyciem preparatów, wyczyścić deskę rozdzielczą, by usunąć nieprzewidziane zabrudzenia, np. kurz czy tłuszcz.

Kosmetyki potrafią pomóc nie tylko wyczyścić kabinę, ale dzięki preparatom wnętrze może zawierać subtelny i przyjemny zapach np. jabłek czy cytryn.

Mikrofibra do auta

Jeśli zastanawiasz się, jakich ściereczek użyć do czyszczenia wnętrza samochodu, odpowiedź może być tylko jedna – MIKROFIBRA. Dzięki swojej miękkości ściereczki z mikrofibry nie rysują czystych powierzchni. Nadają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu, a także na szyby i reflektory.
 
Pamiętaj, że ściereczkę należy zmieniać za każdym razem, gdy stosujemy nową formułę czy inny środek, ale nie należy obawiać się, że coś uszkodzimy. Niezależnie od tego, czy użyjesz pianki, żelu czy płynu, to rozwiązanie zawsze sprawdzi się idealnie. Również przy codziennych domowych obowiązkach.
 
Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojej ściereczki mikrofibry to na prawdę warto się w nią zaopatrzyć.
autoland do czyszczenia skory