zuzu v1 250

Olej motocyklowy

Kategoria
  Producent
  Baza
  Lepkość
  API
  ACEA
  Norma
  Przeznaczenie
  Pojemność
  Zapach
  Napięcie
  Moc
  Podstawa
  Na stanie
  Zastosuj filtr
  Kategoria
  Baza
  Przeznaczenie
  Producent
  Lepkość
  API
  ACEA
  Norma
  Zapach
  Napięcie
  Moc
  Podstawa
  Pojemność
  Na stanie

  Olej motocyklowy

  Podobnie jak w przypadku samochodów, tak samo u jednośladów sprawne działanie motocykla zależy od jego właściwego użytkowania i zapewniania odpowiedniego smarowania układu silnikowego. Jednym ze sposobów na wydłużenie żywotności silnika motocykla jest regularna (zgodnie z zaleceniami producenta lub częściej) wymiana jego oleju silnikowego. Jednoślady to specyficzne pojazdy i słaba kondycja silnika natychmiast przekłada się na gorszy komfort użytkowania.

  Olej motocyklowy, czyli jaki?

  Oleje motocyklowe to zaawansowane wyroby, ponieważ muszą sprostać wysokim obciążeniom silnika. Efektywność olejów motocyklowych polega na tym, że z jednej strony powinny być maksymalnie lepkie w wysokich temperaturach oraz nie gęstnieć podczas niskich temperatur i mrozów. Stąd niezwykle ważna jest jakość produkty przy zakupie, ponieważ zwłaszcza w okresie zimowym silnik jest znacznie bardziej „wyczulony” na strukturę smarowidła.

  Jak wybrać olej motocyklowy?

  W każdej instrukcji obsługi motocykla znajdziemy informację o zalecanej lepkości i klasie jakości API lub JASO. Jeżeli nie posiadamy dokumentów, wystarczy skorzystać z dowolnej platformy, gdzie po wpisaniu modelu motocykla w ułamku chwili otrzymamy informację o konkretnych markach oleju zalecanego przez producenta.  Decydując o wyborze oleju, musimy zdecydować, czy sięgamy po tańszy olej – mineralny, pośredni – półsyntetyczny czy najlepszy, ale też najdroższy – syntetyczny. Wśród motocyklistów, zwłaszcza w ostatnich latach widzimy trend wyboru smarowideł z najwyższej półki.

  Wybierz jakość w naszym sklepie

  Od początku działalności oferujemy wyłącznie wysokiej jakości oleje motocyklowe, które każdego dnia znajdują uznanie u nowych, a także stałych Klientów. W naszej ofercie znajdują się oleje motocyklowe takich marek jak: MOTUL, ROTOR, CASTROL itp. W ZUZU.com.pl masz pewność, że otrzymujesz oryginalny, zgodny z opisem i jakościowy olej motocyklowy, który zapewni dłuższą żywotność silnikowi Twojego jednośladu.