Jak dobrać olej do samochodu?

Dobierz olej

Jak dobrać olej do samochodu? tutaj zasada jest dośc prosta, wybierać zgodnie z instrukcją i wytycznymi producenta. Warto wspomnieć, że niewskazane jest używanie lepszej jakości oleju w silniku, który do tej pory smarowany był olejem o niższych parametrach, gdyż może to powodować m.in. niepożądane rozszczelnienie układu smarowania.

Jeżeli w silniku znajduje się olej mineralny, to nie należy zastępować go olejem syntetycznym.

Ogólna zasada brzmi jednak, im wyższa jakość oleju silnikowego tym lepiej.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta w celu doboru odpowiedniego oleju samochodowego.

dobierz olej,jak dobrać olej do samochodu
E

Baza olejowa

Oleje silnikowe syntetyczne są najrzadsze i będą doskonałym wyborem w przypadku samochodów nowych i świeżo opuszczających linię montażową, dużo bardziej gęste oleje mineralne będą z kolei idealnie sprawdzać się w starszych rocznikach.

E

Lepkość

Wielu kierowców uważa lepkość za najważniejszą cechę, tymczasem parametr ten jedynie określa łatwość przepływu oleju w danej temperaturze. Wszystkie oleje na rynku można sklasyfikować według wybranych wartości.

E

Jakość

oleje samochodowe o takiej samej lepkości stosowane są do smarowania zupełnie innych silników ze względu na ich jakość. Obowiązujące się dwie klasyfikacje pod względem jakości: europejski system ACEA (A, B, C, E) oraz amerykański system API (S, C, T, G).

Dobierz olej do swojego samochodu.

oleje silnikowe castrol
oleje silnikowe mobil
oleje silnikowe total
olej liquimoly
oleje silnikowe elf
oleje silnikowe shell
oleje silnikowe motul
oleje silnikowe texaco