zuzu v1 250

Odgrzybiacze do klimatyzacji

Kategoria
  Producent
  Baza
  Lepkość
  API
  ACEA
  Norma
  Przeznaczenie
  Pojemność
  Zapach
  Napięcie
  Moc
  Podstawa
  Na stanie
  Zastosuj filtr
  Kategoria
  Baza
  Przeznaczenie
  Producent
  Lepkość
  API
  ACEA
  Norma
  Zapach
  Napięcie
  Moc
  Podstawa
  Pojemność
  Na stanie

  Odgrzybiacze do klimatyzacji

  Możesz myśleć, że dopóki klimatyzacja Twojego samochodu dmucha chłodnym powietrzem, nie ma potrzeby jej czyścić. Ale jeśli Twoja klimatyzacja pachnie stęchlizną lub zaczynasz zauważać dużo kurzu w kabinie za każdym razem, gdy włączasz AC, musisz poddać ją czyszczeniu. I nie chodzi tu tylko o estetykę: nieczyszczona klimatyzacja może również stanowić zagrożenie dla Ciebie. Nagromadzenie kurzu i pyłków może narazić Cię na kontakt z alergenami, a także ułatwić rozwój pleśni, co jest niebezpieczne dla osób z problemami układu oddechowego. Nie wspominając o tym, że utrzymanie klimatyzacji samochodowej w czystości wydłuży jej żywotność poprzez zmniejszenie tarcia spowodowanego nagromadzonym kurzem.

  Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie klimatyzacji w samochodzie?

  Jeśli chcesz utrzymać klimatyzację w swoim samochodzie w jak najlepszym stanie, będziesz musiał ją czyścić nie rzadziej niż raz na rok. System klimatyzacji w Twoim samochodzie składa się z: – Filtr A/C – Filtr Plenum – Przewody – Skraplacz – Parownik – Otwory wlotowe – Otwory wylotowe Wszystkie te części powinny być regularnie czyszczone, aby utrzymać klimatyzację Twojego samochodu w dobrej kondycji. Do czyszczenia klimatyzacji produkowane są różne preparaty które ułatwią nam pracę.

  Jak często powinieneś czyścić klimatyzację swojego samochodu?

  To zależy. Jeśli nie jeździsz samochodem zbyt często, możesz być w stanie przejechać kilka lat bez czyszczenia klimatyzacji. Ale jeśli jeździsz samochodem codziennie, powinieneś go czyścić co 6 miesięcy. Im częściej czyścisz układ klimatyzacji swojego samochodu, tym bardziej przedłużasz jego żywotność. W rzeczywistości, regularne czyszczenie pomoże Ci złapać potencjalne problemy, zanim przerodzą się w duże problemy.

  Czyść filtr klimatyzacji raz na 3 miesiące. Sprawdzaj kanały i filtr plenum co 6 miesięcy. Skraplacz należy czyścić co 9 miesięcy i parownik co rok. Możesz to zrobić wynajmując profesjonalistę lub korzystać z preparatów dostępnych na rynku.

  Dlaczego tak ważne jest czyszczenie klimatyzacji w samochodzie?

  Klimatyzacja w Twoim samochodzie oczyszcza powietrze wewnątrz kabiny, ale zbiera również brud, zanieczyszczenia i alergeny, takie jak pyłki i kurz. Jeśli te zanieczyszczenia nie są regularnie czyszczone, zmniejszą wydajność klimatyzatora, powodując jego cięższą pracę i większe zużycie gazu. Ponadto, zatkany system klimatyzacji może powodować problemy zdrowotne. Brudny system może zwiększyć ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, co może być niebezpieczne dla osób z alergiami lub astmą. Brudne kanały powietrzne są również zagrożeniem dla bezpieczeństwa kierowców i pasażerów.

  Badania pokazują, że około 90% powietrza wewnątrz samochodu jest recyrkulowane, co oznacza, że wszelkie zanieczyszczenia, pyłki i alergeny znajdujące się w powietrzu są stale zasysane z powrotem do kabiny.